Aruheina uudised

Scan0007

Aruheina lasteaias avati kanatraktor. Kanatraktoris elavad valge kukk Arnold ja must kana Ingrid. Neile meeldib väga rohtu süüa üle õue kireda ja pesakesse muneda. Lastekaitsepäevaks oli mune kogunenud juba piisaval hulgal, nii valmistasidki meie usinad kokad Ingridi munetud munadest lastele hommikusöögiks maitsvaid pannkooke.
Kanatraktori avamispidu on nähtav siin: 
Tulge julgesti meie uusi elanikke piiluma!
 

Harjumaa laululapse lauluvõistusel 20.-21.aprillil esindasid Aruheina lasteaeda Meribel ja Marken. 

16. märtsil kõlas lasteaia saalis imelisi helisid, justkui oleks kevadised laululinnud pärale jõudnud. Aruheina laululapsed esitasid muusikaõpetajate Laura ja Kadi juhendamisel lasteaia saali kogunenud publikule õpitud palad. Parimad neist esindavad Aruheina lasteaeda Rae valla laululapse lauluvõistlusel, Jüris Rae Kultuurikeskuses. 

14. märtsil tähistas Aruheina lasteaed traditsioonilist emakeelepäeva, mille raames toimus majasisene luulepäev. Julgeid esinejaid premeeriti tänukirja ning raamatuga. Peo juhtideks olid sel korral lustlikult lapselikud õpetajad Kadri ja Anu. Lapsed olid väga tublid, suur tänu ka kõikidele õpetajatele ja vanematele kes olid lastele selgeks õpetanud luuletused.

 


 

Huvitava Bioloogia Kool kutsus veebruaris kõiki lasteaiarühmi osa võtma näpunukunäidendite konkursist „Pöialpoiss peab sünnipäeva”, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Projektist võttis osa Tegusate Mesilindude Rühm, kes saavutas konkursil 5. koha. 

Suur aitäh Ilenna isa Priidule, kes aitas kogu tegevuse videole jäädvustada. Täname kõiki, kes andsid hääletuses oma panuse. Aitäh õpetaja Triinule, assistentidele, lapsevanematele ja näidendis osalenud lastele. 


 

Kaunil ja kargel Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva peo hommikul tervitasid lasteaeda saabujaid koos päikesega kaks kaitseväemundris mehist meest Martin Lokk ning Härmo Kaul. Mehed muutsid oma kohalolekuga alanud päeva väga eriliseks, nii mõnigi suundus oma argitoimetustesse kelmika naeratuse ja hea tuju saatel. Kaunimaid hetki läbi fotokaamera jäädvustas lapsevanem Erti Haava.

Selleks eriliseks päevaks olid kõik veidi pidulikumalt riides, et tulla Aruheina lasteaeda ja osa saada kodumaa sajandast sünnipäevapeost. Pidulikule üritusele saabusid “presidendipaar” Hugo ning Lisa Marie, kui ka kutsutud külalised. Ühiselt lauldi, tantsiti ja loeti kodumaaga seotud luuletusi, kuulati presidendi ning direktori sõnavõttu. Kohalikud köögimeistrid katsid peolaua tikuvõileibade ja muu parema kraamiga, töid ning tegemisi jätkus sel päeval kõigile. Heade sõprade abiga organiseeris direktor Merle lasteaia hoovile kaitseväe telgi, mis pakkus oma kujult ja olemuselt nii suurtele kui väikestele asjaosalistele põnevust ja elevust. Sündmusterohke päev jääb meelde ja mällu veel väga pikaks ajaks.

Täname kõiki meeleoluka päeva korraldamise ja kaasalöömise eest! 


 

Aruheina lasteaed tervitab Eesti Vabariiki juubeliaasta puhul!

Uhkusega võime teatada, et tekkinud ideest anda välja lasteaia retseptiraamat on koostöös lapsevanematega ja lasteaia meeskonnaga valminud raamat

„ARUHEINA LASTEAIA 100 HOIDIST”  

Suur, suur tänu kõikidele, kes raamatu valmimisel oma panuse andsid – hoidiste valmistajatele, retseptide toojatele,Õnneämblikute luulemeistrile Kristelile, fotograaf Vikale, Lustakate Liblikate õpetajale Kadrile, kelle kaasabil jõudsid kõik fotod ning kogutud retseptid trükikotta ja kõigile neile, kes aitasid meie head mõtet edasi kanda!

Kokkuvõtet valmimisloost saad lugeda Rae Sõnumites ning lisaks sündmuste lehel EV 100 


 

Aruheina lasteaed käis talvematkal Üksnurme matkarajal!

Aitäh kõigile osalejatele piltide ja video tegijatele ning suur kummardus korraldajatele Kadri, Anu ja Kristel A. Matkahuvilised saavad võimaluse liituda fb grupiga “aruheina lasteaed matkab”

Toimunud matkast pilte ja videot näeb siin 


 

Palju õnne, Aruheina lasteaia rühm Kiired Kiilid

kes võitis Lastetoa ja Lastejaama võistlusel “Disaini peoriided” auhinna: http://lastejaam.err.ee/saade/lastetuba/#voistlus/32171
Kõiki võistlusele saadetud pilte näeb siin:

Eesti sünnipäeva plakati võistlusel osalesid rühmad Lipsutriinud ja Õnneämblikud.  

 

 


 

Aruheina Lasteaias toimusid toidukogumispäevad !

Koostöös Tallinna Toidupangaga avanes ka sel aastal võimalus annetada toitu vaesuses või vaesuseriskis elavate lastega peredele. Kogumiskastidesse olid oodatud kõiksugu kuivained, konservid, moosid jms. Lustakate Liblikate rühm sai võimaluse sõita kohale Toidupanga lattu ning oma silmaga veenduda, kuidas toimub kogutud kaupade pakkidesse sorteerimine ning komplekteerimine.

Aitäh ürituse eestvedajale Vallatute Rohutirtsude õpetaja Kristelile ja kõigile suure südamega annetajatele, kelle abiga koguti heategevuslikul eesmärgil kokku 184 kilogrammi toidukraami.

AITÄH HEA KAASMAALANE, ET HOOLID !


 

Tänasel advendihommikul ootasid lapsi üllatuskorvides ELIISI meeskonna poolt lasteaiale saadetud  värviraamatud. Kõik pildid värvitud tegelastest ning ka videod ja pildid värvivatest lastest võib postitada ELIISI facebooki lehele. Põnevat videot, kuidas värviraamatud valmisid, näete Eliisi Facebookis https://www.facebook.com/eliis.eesti

DSC_1286

SUURED TÄNUD NEILE!


 

Aruheina Lasteaed võttis osa novembris korraldatud Aegviidu looduskeskuse konkursilt Meisterdusi metsast.

Antud konkursile saadeti kokku 62 looduslikest materjalidest meistritööd kaheksateistkümnest lasteaiast. 

Väärib tähelepanu, et väljavalitute hulka kuulusid meie Aruheina lasteaia laste tööd.

Aitäh lastevanematele, kes meisterduste valmistamisel ning ideedega oma lastele suureks abiks olid.

Näitus konkursitöödest on Aegviidu külastuskeskuses avatud märtsi kuu lõpuni.

Kindlasti külastage sealseid kauneid Kõrvemaa matkaradu, uudistage näitust ning nautige kvaliteetaega oma lähedastega. 

 


Advendilaada kuulutus c2dabbb0e9e83be9d33e214ee5d2c3da


 

ARUHEINA LASTEAIA LAUL:

1. ARUHEINA LASTEAIAS KÄIA TAHAN MA,
SIIN ON PALJU SÕPRU JA SÖÖGID ON NII HEAD.
IGAL PÄEVAL UUSI ASJU ÕPIN TEGEMA,
VÄRVIN JA KLEEBIN JA MAALIN PINTSLIGA.

REFR.: ROHUTIRTSUD, SIPELGAD JA ÕNNEÄMBLIKUD,
LIPSUTRIINUD, MESILINNUD, PÕR-PÕR-PÕRNIKAD,
LIBLIKAD JA SAJAJALGSED, KIIRED KIILID KA –
SEE ON MEIE ARUHEINA – ARMAS JA HEA.

 

2. ARUHEINA LASTEAIAS KÄIA ON MUL HEA.
PUTUKAD JA MUTUKAD ME OLEME SIIN REAS.
LAULAME JA VÕIMLEME JA TARKUST KOGUME,
SÕPRADEGA MÄNGIME JA RÕÕMSAD OLEME.

REFR.: ROHUTIRTSUD, SIPELGAD JA ÕNNEÄMBLIKUD,
LIPSUTRIINUD, MESILINNUD, PÕR-PÕR-PÕRNIKAD,
LIBLIKAD JA SAJAJALGSED, KIIRED KIILID KA –
SEE ON MEIE ARUHEINA – ARMAS JA HEA.

Laulusõnade autor Malvi Lõhmus (Lipsutriinude rühma lapsevanem).

………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aruheina lasteaia perematk “Tere-Pere-Sügis” Peraküla matkarajal

Ühel ilusal laupäeval kogunesid Aruheina lasteaia putukad-mutukad
Nõval, et koos emmede-issidega tervitada saabunud sügist
seiklusrikka matkaga.
 Nägime päikest,
nägime vihma,
punaseid pohli ja seenepoisse!
Oli tõeliselt meeldejääv kogemus kõikidele osalenutele ning
Aruheina personal tänab vapraid matkaselle!

Vaata Sajajalgsete rühma lapsevanema poolt tehtud meeleolukat videot matkapäevast siin:

 

22279839_1837761946264382_4662705206529556129_n22279549_1837762159597694_6701747524393766028_n22221949_1837762259597684_7686329062272875032_n


Scan0001


21761385_1669747223070489_3245957818018020756_n