Õie lasteaiast

Jüri alevikuservale rajatud Rae Vallavalitsuse hallatav Õie Lasteaed alustas laste vastuvõtmist 1. oktoobril 2008. Lasteaia projekteeris arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal ning ehitas Koger & Partnerite AS. Lasteaia hoone on ühekordne, liigendatud rühmade kaupa tiibadeks ja disainitud erksate värvidega. Rühmad kannavad lähiümbruses leiduvate lillede nimesid: Ülane, Kullerkupp, Maikelluke, Rukkilill, Sinilill ja Võilill. Vastava õie motiiviga on kujundatud ka rühmaruumide põrandad.

Rühmadel on oma sissepääs ja katusealune terrass laste piknikulauaga.  Seni, kuni lapsed on veel väikesed, valime õuetegevusteks turvalise rühma siseõue.  Lasteaia avaral üldväljakul asuvad kõrgemad atraktsioonid vanematele vanuserühmadele ning suur mäevall. Õie lasteaia naabruses asub rahulik väikeelamute kvartal, mitmekesine looduskeskkond ja  terviserada. Jalutuskäigu kaugusel on erinevate asutuste võrgustik, kool, staadion, raamatukogu, spordikeskus jne. ja ka tehnopark. Ümbritsev keskkond pakub erinevaid võimalusi õppimiseks vahetu kogemuse kaudu. 

Lasteaia tänavapoolses hoonetiivas asuvad kaasaegsed  köögi- ja tehnoruumid ning  siirdeseinaga ühendatav aula ja võimla. Avatud saalipind on 220 ruutmeetrit ja võimalik on korraldada suuremaid sündmusi. Tegevusi ja üritusi saab korraldada ka erinevates õpikabinettides ning avaras fuajees, mille koridor on nelja meetri laiune ning värvika LED-valgustusega.

Õie lasteaed on olnud paindlik muudatusi ja koostööettepanekuid vastu võttes.  Lasteaia ruumidesse 2013. aasta augustis kujundatud Liblika rühm võimaldas paar õppeaastat leevendada lasteaiakohtade puudust Jüri piirkonnas. Samal suvel paigaldati Õie lasteaia kööki täiendav köögitehnika ja algas Assaku lasteaiale ning piirkonna lastehoidudele toidu valmistamine. 2015 suvel lisarühma vajadus kadus, kuid 2016 augustis ootas Õie lasteaeda uus väljakutse –  liitumine 2-rühmalise  hubase lasteaiamajaga kümne kilomeetri kaugusel Uuesalu külas.  

Erinevatest kogemustest on võimalik alati leida midagi õpetlikku ja väärtuslikku. Kogemuste kaudu  õppimine on ka meie laste õppimise alus.