Lasteaiast

Jüri alevikuservale rajatud Rae Vallavalitsuse hallatav Õie Lasteaed alustas laste vastuvõtmist 1. oktoobril 2008. Lasteaia projekteeris arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal ning ehitas Koger & Partnerite AS. Lasteaia hoone on ühekordne, liigendatud rühmade kaupa tiibadeks ja disainitud erksate värvidega. Rühmad kannavad lähiümbruses leiduvate lillede nimesid: Ülane, Kullerkupp, Maikelluke, Rukkilill, Sinilill ja Võilill. Vastava õie motiiviga on kujundatud ka rühmaruumide põrandad.

Rühmadel on oma sissepääs ja katusealune terrass laste piknikulauaga.  Seni, kuni lapsed on veel väikesed, valime õuetegevusteks turvalise rühma siseõue.  Lasteaia avaral üldväljakul asuvad kõrgemad atraktsioonid vanematele vanuserühmadele ning suur mäevall. Õie lasteaia naabruses asub rahulik väikeelamute kvartal, mitmekesine looduskeskkond ja  terviserada. Jalutuskäigu kaugusel on palju erinevaid asutusi ja ettevõtteid. Neist parimad koostööpartnerid on aleviku teised kolm lasteaeda, kool, raamatukogu ning staadioni ja ujulaga spordikeskus. Ümbritsev keskkond pakub erinevaid võimalusi õppimiseks vahetu kogemuse kaudu.

Lasteaia tänavapoolses hoonetiivas asuvad kaasaegsed  köögi- ja tehnoruumid ning  siirdeseinaga jagatud aula ja võimla. Avatud saalipind on 220 ruutmeetrit ja võimalik on korraldada suuremaid sündmusi. Tegevusi ja üritusi toimub lastele ka kunstitoas ja draamatoas ning 4-meetri laiuse ja LED-valgustusega pikas koridoris.  Õpituba, kus asuvad üldkasutatavad õppematerjalid, raamatute valik, digitahvel ja mõnus suur diivan, on kasutusel laste õppimiskohana ning personali ja hoolekogu koosolekuteruumina.

Õie lasteaed on tänulik oma suurepärase keskkonna eest ning olnud avatud muudatusi ja koostööettepanekuid vastu võttes.  Lasteaia lisaruumidesse 2013. aasta augustis kujundatud Liblika rühm võimaldas paar õppeaastat leevendada lasteaiakohtade puudust Jüri piirkonnas. Samal suvel paigaldati Õie lasteaia kööki täiendav köögitehnika ja algas Assaku lasteaiale ning piirkonna lastehoidudele toidu valmistamine. 2015 suvel lisarühma vajadus kadus, kuid 2016 augustis ootas Õie lasteaeda uus väljakutse –  liitumine 2-rühmalise  hubase lasteaiamajaga kümne kilomeetri kaugusel Uuesalu külas. 2017 suvel tuli Uuesallu leida uus koostöömeeskond, 2018 suvel teostada remont tulepüsivusklassi parandamiseks, 2019 suvel algas juurdeehitus.

Erinevatest kogemustest on võimalik alati leida midagi õpetlikku ja väärtuslikku. Kogemuste kaudu  õppimine on ka meie laste õppimise alus.