Menüü

 

Menüü on avaldatud ELIIS keskkonnas ja seda näevad ELIIS-i kasutavad ja lasteaiaga seotud lapsevanemad ning töötajad:

NÄDALA MENÜÜ

Nädala menüüga saab rühmades tutvuda ka paberkandjal.

TOITLUSTAMISE KORRALDUS

Õie lasteaia köögis valmib toit 9-le rühmale.  Jüri maja kuus rühma toovad selle oma rühma oma maja köögist kärudel, kuid Uuesalu maja kolme rühma laste toitu tuleb transportida termostes 11 km kaugusele.

Korraldame Jüri ja Uuesalu majades tähtpäevalisi üritusi ja kokandustegevusi samal ajal,  sest sellega kaasnev toiduainete kulu ja kaloraaž arvestatakse osalenud laste toidupäevas.

Alates 01.01.2023 on päeva kolme toidukorra hind lastele 2.40 eur

• Hommikueine 0,40 eur
• Lõunasöök (+ vitamiinipaus kell 10.30) 1,35 eur
• Õhtuoode 0,65 eur

* Lasteaia õhtuoode ei tohi jääda lapsele päeva viimaseks toidukorraks ja see peaks algama hiljemalt 19.45.

* Pere saab loobuda lasteaia hommikueinest või/ja õhtuootest ning selle tasust kui laps sööb need kodus.

Kuna lapse toidukordade vahe ei tohi olla üle 4 tunni ja lõunaeine on kell 12.30,  peab kodune hommikueine algama 8.30 ja õhtuoote aeg on hiljemalt 16.30. Lapse lasteaeda saabumine seetõttu kell 9.00 ja lahkumine kell 16.00. Muutusega seotud osapooled (laps ja tema teine lapsevanem ja rühma 3 töötajat) peavad toidukorrast loobumise avaldusest teada saama avalduse andnud lapsevanemalt.

  • Toidukorrast loobumise avaldus tuleb esitada 7 päeva enne uue kuu algust majandusjuhatajale, aadressil majandusjuhataja@6ie.edu.ee
  • Kuu keskel toidukordi muuta ei saa, muutus on võimalik kuu esimesest kuupäevast alates ning liiga sagedased toidukordade muutmised ei ole  sellega seotud infokandjatele sobivad.
  • Tervislikel põhjustel (allergia, talumatus) teistsugust toitlustamist sooviv pere peab esitama arsti tõendi. Kultuurilisest või ideoloogilistest vaadetest lähtuvaid toitlustamise erivaliku soove lasteaed ei arvesta.

Toidu valmistavad kokad enda koostatud tehnoloogiliste kaartide ja Tervise Arengu Instituudi poolt välja antud juhendmaterjali  “Menüüd ja retseptid lastele” 1. ja 2.osa materjalidest lähtudes.  Materjali lingid:

https://intra.tai.ee/images/prints/documents/130165679548_Menyyd_ja_retseptid_lastele_I_osa_est.pdf

https://intra.tai.ee//images/prints/documents/130165691415_Menyyd_ja_retseptid_lastele_II_osa_est.pdf

Laste toitude tehnoloogilisi kaarte valime ka internetist ning raamatutest:

  • “Toitu targalt”
  • “Maitsvalt ja tervislikult”
  • “Tervislik toit lastele”