Lasteaiast

Ja siin on mu saladus, väga lihtne saladus — ainult südamega võib õigesti näha, kõige tähtsam on silmale nähtamatu.
(“Väike prints”, 1943)

Laps on üks imeline Ime, kes sünnib siia ilma täis usaldust ja armastust ning täiskasvanute ülesanne on aidata tal leida tema anded, teadmised ja oskused, arendada neid armastuse ja mõistmisega järjekindlalt.

Järveküla Lasteaed asub Järvekülas uusarenduste piirkonnas. Lasteaed on alles ehitamisel ning alustab oma igapäevast tegevust märtsis 2019.

Uus lasteaed hakkab tööle ühtse asutusena kahes eraldi majas, mis kannavad Järveküla ja Leerimäe nime. Lasteaeda on oodatud pea 300 last.

Lasteaias leiavad töökoha professionaalid, kes oma elujaatuse, hoolivuse, hoole, teadlikkuse ja armastusega aitavad vanematel lihvida nende Kalliskivetäisväärtuslikeks kultuurseteks ja oma elukeskkonda hoidvateks unikaalseteks inimesteks.

Lasteaia planeerimisel ja ehitusel on arvestatud lapse terviklikku arengut toetava arengukeskkonnaga. Järveküla majas saab olema 9 ja Leerimäel 6 rühma. Majades on olemas rühmaruumid, milles on mängutuba, magamis-, riietus- ja pesuruum koos WC-ga. Lisaks on õppe-kasvatustegevusi võimalik läbi viia kunsti- ja savikojas, õppeköögis, võimlemis- ja muusikasaalis ning õuealal. Vastavalt vajadustele on eriõpet võimaldavad ruumid logopeedile ja eripedagoogile. Õuealale on planeeritud loodus-, puutöö- ja kunstikoda ning malekool, liivaala, mänguväljakud sportimiseks ja loovmängudeks. Samuti aed koos viljapuude, marjapõõsaste ning istutusalaga. Lisaks igapäevastele tegevustele, saab lastel olema võimalus osaleda täiendavalt  erinevates huviringides.