Keskkonnanädal Uuesalu Lasteaias

27.01 – 31.01 toimus Uuesalu Lasteaias keskkonnanädal – rääkisime puhtast õhust, veest, loodusest ja puhtusest meie ümber ning taaskasutusest.

Nädala juhatas sisse Keskkonnakese külaskäik, kes viis läbi keskkonnasäästlikku eluviisi propageeriva mängulise koolituse, mille käigus selgitati lastele, miks on kasulik vähem jäätmeid tekitada, kuidas peab jäätmeid sorteerima ja miks on vajalik pakendijäätmed prügist eraldi koguda. Samuti said lapsed teada kuidas pakendijäätmeid taaskasutatakse ja mida nendest valmistatakse. Koos vaatasime animafilmi “Meie sõbrad pakendikud,” mis rääkis inimeste ning pakendite sõprusest ja selgitas, miks ja kuidas on vaja pakendeid sorteerida nii, et pakendid õnnelikud oleksid. Koolituse lõpuks mängisime pakendite sorteerimise mängu.

Teisipäeval arutlesime lastega, kuidas nende pere ümbritsevat keskkonda säästab ja hoiab ning missugused on nende pere taaskasutuse kogemused. Vaatasime Eesti Pandipakendi toodetud õppefilme taara taaskasutusest – pudelite/ purkide teekond taaraautomaadist uueks tooteks.

Kolmapäeval mängisid lapsed Bee-bottidega prügivedamismängu – mängualusele oli õpetajate poolt tehtud erinevad prügikastid/ -konteinerid. Lapsed võtsid karbist “prügi,” kinnitasid selle Bee-botile ja juhendasid ta õige prügikastini.

Jalutuskäigul uurisime lastega, millised prügikastid meil lasteaia juures on ning kuhu, mida panna tohib. Ühiselt “tükeldasime” pappkaste ja panime need õigesse konteinerisse.

Proovisime ka lastega ise asju taaskasutada. Vanadest T-särkidest punusime värvilised kaltsuvaibad, kasutasime erinevaid pudelikorke pintslite asemel, munakarpidest valmistasime lilli ja nägusid, detsembri algusest oleme lapsevanematega ühiselt kogunud küünlaümbriseid, mille me viime Kuusankoski kokkuostupunkti.

Nädala lõpuks olime lastega veendunud, et  loodust tuleb hoida niisama hoolikalt nagu head raamatut: lugeda ja sellest rõõmu tunda ning siis hoolikalt tagasi panna.