Malevlased lasteaias

Järveküla Lasteaias käisid abiks tublid ja särasilmsed malevlased.
Selle toreda perioodi kohta saate lugeda siit. 
Aitäh toredatele ja töökatele malevlastele!


Järveküla Lasteaed  osaleb projektis: Koostöö projektõppe rakendamisel vastloodud organisatsioonis: õpetaja ja õppimist toetava töötaja koostöö kujunemine.

————————————————————————————–

Meie armas lasteaed tähistab täna oma esimest sünnipäeva!

Mis siis selle aastaga on toimunud?

Nagu iga uue asja käima tõmbamisega, alustasime meiegi eelmisel kevadel nii, et oli puudus personalist ja osaliselt inventarist. Tänaseks on personal paika loksumas ning enamus rühmi on õpetajate ja assistentidega täiskoormusel kaetud.

Augustikuu alguses toimus Toosikannu Puhkekeskuses kogu lasteaia personali Suvekool, kus pandi paika tegevusplaanid selleks õppeaastaks. Toimusid erinevad loengud ōpetajatele ja assistentidele tuntud koolitajate eestvedamisel.

Sügise hakul 2019 said meist Tln. Loomaaias elava alpaka Leopoldi vaderid. Koostöös laste ja nende vanematega õnnestus üle ootuste hästi esimene Mardilaat, mis oli suunatud just selle uudishimuliku ja õrna hingega looma toetuseks.

Tänaseks on lasteaias lapsi rõõmustamas ka mōned neljajalgsed karvased sōbrad, silmailu pakuvad akvaariumis kalad ja saame kilpkonnade toimetusi jälgida.

Kogu õppeaasta vältel on toimunud pidevalt erinevaid tegevusnädalaid ja -päevi.
Ei ole puudunud kogu lasteaia Spordipäev vōi Kadritrall koos kostüümide, kommete ja Kadridiskoga.
On olnud vōimalus viibida igakuistel teatrietendustel ja elevust lisas Tuduriietepäev.

Suur-suur aitäh lapsevanematele, kelle suur panus on täiendanud rühmades pehmete kaisuloomade varusid ja muutnud raamaturiiulid huvitavamaks!

Jõulukuul olid meie mõtted taas rohkem heategevuse juures. Tegime rõõmu vanadekodu elanikele laste valmistatud kaartide ja magusa ampsu näol.
Nii lasteaia suures kui väikeses majas olid olemas nn. Soovidepuud.
Vanemad, kes tundsid, et antud teema neid kõnetas, said anda oma panuse lastekodulastele uue voodipesu muretsemiseks. Just selline oli lastekodu enda soov.

Sooviga anda lastele edasi seda pidulikku jõulumeeleolu, sai korraldatud saalis nende jaoks ühel lõunal uhke restoraniõhkkond. Ka lapsed olid riietatud sel puhul pidulikumalt kui tavaliselt. Aitäh siinkohal veelkord meie köögipersonalile, kes meie mõtte teoks teha võimaldasid! Pidulik lõunasöök õnnestus igati.

Mõttega proovida midagi uutmoodi ja põnevat, sai korraldatud terve päev kestev kogu lasteaia laste jõulupidu õues koos Jõuluvanaga. Terve päev tralli, Jõuluvana, erinevaid meisterdamisi ja küpsetamist võttis lõpuks küll võhmale aga oli tore.

Lisaks õpetajate koolitamisele on lasteaed panustanud oluliselt ka assistentide koolitamisse. Seetõttu algas uus aasta assistentide jaoks väga teistmoodi. Paari kuu vältel kaks korda nädalas said mõlema maja assistendid mitmeks tunniks kokku, et ühiselt erinevate koolitajate käe all tarkust taga nõuda.

Selle õppeaasta sees ei puudunud ka erinevatel teemadel ümarlauad lapsevanematele.

Lasteaias töötavad vahvad ja aktiivsed inimesed, kes on osalenud iga kuu toimuvaltel Rae valla mängudel. Tubli esinemist algajate mees/naiskonnale kinnitab püsimine teiste osalejate hoitud keskmes.

Järveküla Lasteaias on lapsed olnud hoitud ja armastatud ning usume, et neil on kogu selle aja vältel koos meiega põnev olnud.

Palju õnne meie armas lasteaed!

 

——————————————————————————————————–

Emakeelepäeva raames selgitasime välja, millised on ilusad eestikeelsed sõnad lasteaiapere jaoks.
Sellelt pilvekeselt saate ka teie neid sõnu vaadata.