Eliisiga liitumine

Kuidas alustada?

Kõigepealt tuleb avada veebileht www.eliis.ee. Rohelisest kastikesest (sisenemine infosüsteemi) tuleb alt valges kirjas valida „Registreeri kasutajaks“.

PILT 1. Sisenemine infosüsteemi: registreeri kasutajaks

Kui Teil on olemas ID-kaart või Mobiil-ID, on sisenemine lihtne – vajutades vastavale kastikesele, saate siseneda.

Kui ID-kaardi ja Mobiil-ID võimalus puudub, tuleb võtta samast kastist „Ei soovi tuvastada“ ja seejärel avaneb Teile kastike, kuhu soovitakse Teie andmeid, see kastike tuleb
täita ning vajutada „Jätka“. Kui olete selle läbi teinud ning ELIIS keskkonnas sees, valige „Muuda andmeid“ ning seal saate endale määrata parooli. Edaspidi sisenedes jääb Teie kasutajanimeks isikukood ja parooliks Teie poolt määratud parool.

Nüüd olete registreerunud ELIISi kasutajaks ning teile avaneb ELIIS keskkond. Leidke
vasakust reast kast „Esita taotlus“ ning avage see. Seejärel avaneb teile leht, kust saate valida

„Alusta uut taotlust“ ning vajutage sellele. Taotluse esimene osa tuleb täita lapse andmetega ning teine osa lapsevanema andmetega. Kui soovivad liituda mõlemad lapsevanemad, peavad nad läbi tegema kõik eelnevad etapid.

Kui eelnev osa on lapsevanemal täidetud, tuleb õpetajal taotlus ELIISis kinnitada. Kui õpetaja on Teie taotluse kinnitanud, avaneb Teile sisse logides vaade rühma päevikusse. Sellel lehel on kastike „Teata puudumisest“, millel klikkides saate õpetajale kiirelt teada anda, millal Teie laps jääb puuduma või on lasteaeda tagasi tulemas.

Küsimuste tekkimisel võib pöörduda rühmaõpetaja, õppejuhi või ELIIS meeskonna poole (abi@eliis.ee või helistada +372 6001 830).