Lasteaiast

Jüri südames on võrsunud uus võsuke,
12 punga ärkab elule.
Avas uksed lasteaed Võsuke.

Meie lasteaia maja on nii uus ja nii suur. Ja väga ilus! Lasteaed asub nii vahva koha peal. Meie kõrval on suuremate sõprade kool Jüri Gümnaasium. Lähedal on ka väiksemate sõpradega Tõrukese Lasteaed. Isegi tänava nimi on sobiv – Laste tänav.

Lapsi mahub meile hästi palju. See number on nii suur – 240 – , et ma ei oska sinnani loendadagi veel.  Minu sõbrad jagunevad 12 rühma. Ja rühmade nimed on meil ka nii toredad – Tammevõsud, Pajuvõsud, Sirelivõsud, jne. Aga meid kutsutakse ka Väikesteks Võsudeks.

Õues on meil nii tore mängida, sest meil on seal palju mänguväljakuid, õuesõppemaja ning lähedal põnev tammik ja matk- ja suusaarajad. Me veedamegi palju aega õues, meil on lasteaias isegi suusad, mida me kõik kasutada saame. Meie õpetajad ütlevad, et õues on väga kasulik olla, sest värske õhk on meile hea ja õues on nii palju õppimist ja kogemist.

Tore on ka see, et meiega tegelevad igas rühmas kolm õpetajat, õigemini küll üks õpetaja ja kaks õpetaja assistenti. See on vahva sellepärast, et siis saame me kõik abi kui mingi töö või tegevus on meie jaoks natuke raske või keeruline. Praegu oleme me alles nii tillukesed, me vajame abi üsna palju. Terve lasteaia peale on meil 50 tädi, kelle hoole all me õpime ja kasvame. Neid kutsutakse Suurteks Võsudeks.  Nad on nii ägedad! Nad saadavad meid matkadel ja seikluskäikudel. Nad roomavad ja mängivad meiega põrandal. Nad laulavad ja tantsivad meiega ning ükskord isegi lendasid meiega nõidadena. Nii ägedad on nad!

Tead, tööl käia pole eriti lihtne. Lasteaed on aga laste töö. Suurtele inimestele – emadel ja isadele – tundub, et lasteaias on tore olla. Et kogu aeg mängime ja süüa ning magada saab ka. Tegelikult on ka tore, aga on natuke raske ka. Jah, on tõesti lõbus mängida sõpradega, aga kogu aeg ei jaksa ka teistega koos olla. Vahel on lärm nii suur, et tahaks käed kõrvadele suruda. Ja emme-igatsus tuleb tihti peale ka. Õnneks siis õpetaja tuleb minu juurde ja aitab mul mõtteid mujale viia. Võtame mingi mängu ette, läheme õue või siis pallimerre. Jah, meil on lasteaias pallimeri!. Kellelgi minu sõpradel ei ole lasteaias pallimerd. Ja kellelgi ei ole lasteaias suuski. Sellel talvel me küll suuskadega sõita eriti ei saanud, sest lund ei olnud, aga küll me järgmistel aastatel saame.

Ahh jaa! Kas ma juba ütlesin, et meil on äge lasteaed?

Väike Võsu