Võsukese uudised

KOHTUME STARDIS!

orienteerumine2019


 

Projekt „ Mänguasjavaba lasteaed“

Monica Aasav, Tammevõsude rühma õpetaja

Mõni aega tagasi juhtusin lugema Saksamaalt pärinevat lugu, mis rääkis sellest, kuidas üks Saksamaa lasteaed viib juba aastaid läbi projekti „ Mänguasjavaba lasteaed“ . See lugu kõnetas mind ja jäi kuhugi mõtetesse tiirlema. Veidi enne jõule hakkas lasteaeda saabuma üha enam lapsi, kellel kaasas mänguasjatootjate kataloogid koos laste endi soovinimekirjadega, mida kõike kataloogist vaja.  Sel hetkel tundus mulle väga asjakohane viia mänguasjavaba lasteaia projekt ellu. „Küpsetasin“ seda mõtet pisut oma peas, et leida mänguasjavabadusest kõige sobivam variant just meie rühmale ning leidsin, et jaanuarikuu sobib katsetamiseks kõige paremini.  Saagu jaanuar meie Tammevõsude rühmas mänguasja vaba kuuks!

IMG_1974IMG_1983

Mida see tähendas? Rääkisin lastega ja selgitasin neile, kuidas me peale jõuluvaheaega taas lasteaeda tulles paneme üheks kuuks kõik mänguasjad puhkama. Kuid selleks, et me teaksime, mis asjad meil rühmas on, teeme mänguasjade nimekirja (kokku tuli 22 erinevat mänguasjade liiki!!!). Lapsed olid muidugi vaimustuses mõttest, et saavad endale ise vajalikud tegelusvahendid meisterdada ja mis eriti tore: kodust tohib kõik üleliigse „ prügi“ kaasa vedada. Nüüd jäi veel üle teavitada lapsevanemaid minu hullust ideest. Panin oma idee koos selgitustega teele ning jäin ootama. Olin pisut ärev, sest projekti teostamine eeldas lapsevanemate kaasamist, vajasin nende abi materjalide soetamiseks. Minu üllatuseks oli lapsevanemate tagasiside väga positiivne ja kõikvõimalikku kraami saabus meile rühma lausa lademetes. Mõnel hetkel nägi meie rühmaruum välja nagu jäätmete sorteerimiskeskus. Laste ja vanemate poolehoid võidetud, vajalik kraam olemas, mänguasjavabadus alaku!  Väga palju tegime ühismeisterdusi, mis õpetas koostööd ning planeerimist. Näiteks, ehitasime korrusmaja, kus oma päriskodu korrusenumbrile meisterdas iga laps enda „kodu“. Teine suurem ühistöö oli liikluslinnaku ehitamine koos liiklusvahendite ja liiklusmärkidega. Valmisid ka kuninga ja kuninganna troonid muinasjuttude lavastamiseks. Mõne aja möödudes oli näha, kuidas laste fantaasia tööle hakkas, kui nad meie materjalilaos ringi vaatasid. Kui projekti alguses oskas laps WC paberi tühjale rullile vaid silmi kleepida, siis jaanuari lõpupoole oli lastel valmis linnud, lennukid, printsessid, robotid, laevad juba enne materjalilaost rühma tagasi jõudmist.

IMG_1999 IMG_1992

Jaanuari lõppedes arutasime lastega, mis lastele meeldis ja millest nad väga puudust tundsid. Suur oli minu imestus kui selgus, et 16 lapsest 3 ei tundnud puudust mitte millestki ja rühma peale nimetasid lapsed vaid kuus mänguasja, mida nad igatsesid. Need kuus nimetust võtsime mängimiseks rühma tagasi. Ülejäänud nimekirjas olevad mängud jäid veel kappi puhkama ja oma aega ootama. Ühel lapsel oli ka „mure“: „Õpetaja Monica, kas me võiksime kunagi veel teha seda asja, et mänguasju pole?“ See küsimus andis minule vajaliku tagasiside. Kindlasti anname ka edaspidi mänguasjadele puhkust. Millises vormis ja millises ulatuses – võimalusi on lõputult.

Meie projekti eesmärk oli lastes loovuse avastamine ja avamine ning eesmärk täitus suurepäraselt. Mänguasjad, mis on kellegi poolt juba valmis ehitatud, võivad loomingulisust arendada, aga mänguasjade loomine, algusest lõpuni valmis ehitamine arendab seda kohe kindlasti. Juba millegi ehitamise protsess ise oli laste jaoks nauditav, mõnel juhul isegi rohkem, kui valmisprodukt ise. Kasu sellisest mänguasjavabadusest on mitmekülgne – nende laste probleemide lahendamise võime sai samuti korraliku kasvu. Kuu ajaga paranes märgatavalt ka laste käeline oskus erinevate vahenditega ümber käimisel. Need lapsed, kes muidu väga ei huvitunud meisterdamisest, hakkasid  nüüd selle vastu huvi tundma. Meile tundus, et lastele valmistas kõige rohkem rõõmu see, et iga meisterdus oli erinev ja ka see, et ei pidanud kellegagi võistlema teemal parem/ halvem/ilusam. Laste jaoks oli kõige tähtsam, et nad võisid oma meisterdused koju kaasa viia, et emmele-issile oma loomingut näidata ja miks mitte ka seda kodus koos edasi arendada.

IMG_2011

Kokkuvõtteks võin öelda, kuigi ise pidime pisut rohkem vaeva nägema ja erinevaid meisterdusi tegema, oli see projekt väga põnev ja õnnestus hästi. Usun, et minu mõte jõudis lasteni ja läbi nende ka lapsevanemateni: ma ei ole õnnelikum ning mul ei ole rohkem sõpru, kui mul on palju asju, olen ise tore mängukaaslane ja hea sõber.

IMG_3825 IMG_3823

 

 


 

KOHTUME STARDIS!

suusakuulutus2019

 


 

KOHTUME STARDIS!

Jüriloppet


 

Võsukese lasteaed on suvepuhkusel 1.-31. juuli.

Head puhkust, suured ja väiksed võsud!

Kohtume 1. augustil!


 

Suured võsud rändavad projekti 

Kodukale

raames mööda teisi lasteaedu ja viibivad meeskonnakoolitusel 8.-9. juunil 2018.


 

 

JUST ÕIGE AEG OMA PERE REGISTREERIDA!

orient.kuulutus

KOHTUME STARDIS!


 

Ükskord ammusel ajal,

Nii umbes kolm aastat tagasi,

Avati uus lasteaia maja,

Vaja oli seda vägagi.

Majas palju lapsi toimetab

Õpib, hullab ja mängib,

Neid lapsi naistevägi õpetab,

Suunab selles eluvärgis.

Võsunaised on üks võimas jõud,

Neil mõttes palju häid ideid.

Õnneks teostuses puudub põud,

Ellu viivad jõudsalt neid.

Need naised saagisid ja klopsisid,

Joonistasid ja värvisid,

Majale aadressisildid vorpisid,

Kauniks majaseinad kujundasid.

Nüüd igal rühmal oma silt,

Oma rühma ukse juures.

Sellest siin ka üks vahva pilt,

lihtsalt Sulle ettekujutust tuues.

                                               koos

Suured tänud, võsunaised!

Olite taas nii vahvad!

Ikka ägedad, nii ebamaised,

Täpselt meie rahvas!

 

Võsukese juhtkond

 


 

Scan_20180118_110449

Kohtume taas stardis!


 

Võsukese Lasteaia  heategevus

Võsukese kollektiiv koos lapsevanematega teeb juba teist aastat koostööd MTÜ-ga Do Good. MTÜ Do Good on võtnud jõulude eel südameasjaks vähekindlustatud peredest pärit lastele ja ka lastekodulastele väikese jõuluime korraldamise. Selgub, et jõuluimet on teha päris lihtne – tuleb vaid korraldada lapsele kiri ja kingitus jõuluvana poolt. Nii valiski iga Võsukese rühm endale ühe lapse, et tema jõulusoov täita. Õpetajad kirjutasid lapsele personaalse kirja ning lapsevanemate poolt kogutud raha eest osteti lapsele need asjad, mis iga laps oli soovinud jõuluvana käest saada. Lapsed, kelle jõuluime sel aastal teostada aitame on alates 1,3 kuni 12 eluaastat vanad ning nende soovid on olnud joonistustarvetest kuni legodeni. MTÜ Do Good toimetab kingid ja kirjad õigel ajal lasteni. 

heategevus

Suur tänu kõikidele Võsukese õpetajatele ja lapsevanematele, et kiirel ajal leidsite aega ja vahendeid head teha!

Scan_20171215_124054

 

 


 

Jõulud on jõudnud Võsukese Lasteaeda

Tradistiooniliselt on meil Võsukeses advent moes! Igal aastal algavad jõulude tähistamised I advendi tähistamisega. Sel aastal tervitas Võsukese Lasteaia juhtkond kõiki lapsi koos lapsevanematega ja ka õpetajaid hommikul vara piparkoogiga ja avaliku kirjaga jõuluvanale. Iga soovija sai kirja panna oma soovi. 

IMG-0255 IMG-0251 IMG-0252 IMG-0261

Kõikide rühmade lapsed leidsid oma postkastist päkapikk Berti kirja, nagu ka eelnevatel aastatel. Oma kirjas juhatas päkapikk Bert lapsed üllatuse juurde. 

KÄES ON ESIMENE ADVENT,

JA VÄIKE PÄKAPIKK BERT,

TAHAB KA SEL AASTAL NÄHA

KUIDAS OSKAD KÕIKE TEHA.

PIILUB RINGI TERVES MAJAS,

SÕLTUMATA PÄEVAST JA AJAST.

NÄEB LAPSI TUBLISI,

MÄRKAB VAHVAID TEGUSI.

OLED KASVU VISANUD,

UUSI ASJU ÕPPINUD,

HOOLITSENUD JÄNKUDE EEST,

PALJU MÄNGINUD ÕUES JA SEES.

KINGI SINU RÜHMALE,

JÄTSIN JÕULUKÜLASSE,

SINA OTSI ÜLESSE!

Päkapikk Bert

IMG-0259 IMG-0262 IMG-0267 IMG-0258

Detsember 2017

 


 

Võsukese Lasteaed liitus sügisel 2017 uue rahvusvahelise projektiga:

ECO Farm Kindergartens ehk Mahefarmi lasteaiad

 

Projekti rahastab Euroopa Liidu ERASMUS+ programm.

Selles projektis osalevad seitse riiki (Norra, Leedu, Türgi, Itaalia, Portugal, Rumeenia ja Eesti), kokku 925 last vanuses 2-6 aastat ja 85 õpetajat ning õpetaja assistenti erinevate kogemustega, teadmistega, uskumustega, kuid sarnaste hariduslike ideaalidega. See projekt on nagu “praktikute programm”, mis on välja töötatud selleks, et pakkuda õpetajatele toetust loomaks lastele erinevaid võimalusi ja tegevusi lasteaias.

little farmer

Eellugu

  1. aasta suvel lõppes rahvusvaheline projekt My Earth Depends On Me, milles osalesime ning mille kasu lasteaiale, õpetajatele ja eelkõige lastele oli selgelt tuntav. Kardan, et sealt sai alguse sõltuvus – hea sõltuvus. Sõltuvus teha koostööd teiste riikide pedagoogidega, et rikastada laste maailma ning õpetajate õppemeetodeid ja võtteid. Kui Türgi kolleegid kutsusid meid liituma uue projektiga, mille teema meid väga kõnetas, siis ei mõelnud me kaua. Projekti teema ühtib Võsukese Lasteaia väärtustega ning loodetavad kontaktid, teadmistevahetus uute projektipartneritega ja õppereisid teistesse maadesse tundusid vägagi ahvatlevad. Projekti rahastab Euroopa Liit Erasmus Plus programmi kaudu.

Miks me seda teeme?

Tänapäeva rohkete tehnoloogiliste seadmete, valmis kujundatud mänguväljakute ning suletud ehitiste maailmas on paljudes lasteaedades aktiivne tegevus kahanenud ning intensiivne rõhuasetus on läinud tähtede, helide, numbrite ja kujundite akadeemilisele õppele. Kuid uuemad uuringud näitavad, et need akadeemilised programmid nii varases eas võivad kahjustada lapse hilisemat akadeemilist edu. Need uuringud näitavad ka seda, et haridusalaste tegevuste ülekandmine õue pakub haridustöötajatele alternatiivset hariduslikku lähenemist. Uued lasteaedade kontseptsioonid, nagu näiteks metsalasteaiad ja õuelasteaiad, mis toetavad õuesõpet, on Euroopas populaarsust kasvatamas. Arvestades seda trendi on antud projekti eesmärgiks edendada uut lasteaia kontseptsiooni – Farmilasteaiad. Need lasteaiad toetavad põllumajandusalast haridust varajases lapsepõlves.

lapsed

Pilt illustratiivne

Sellise lähenemise eesmärgiks on kaks põhimõtet. Esiteks soovitakse lastes arendada teadmist ja lugupidamist põllumajanduse, põllumeeste ja loomade suhtes. Teine põhimõte on see, et laste osavõtt põllumajanduslikes tegevustes on tervikliku ja tervisliku lapsepõlve alus. Selline kaasalöömine rikastab õppimist ja elukvaliteeti terve elu jooksul. Lapsed, kes puutuvad kokku mulla, õhu, vee ja loomadega, seostavad neid kui eluallikaid ja oskavad neid väärtustada.
Seega keskendub meie projekt laste ja ka õpetajate põllumajanduslike teadmiste ja oskuste kujundamisele. Kuigi me mõistame, et paljude õpetajate senine kogemuse loomade eest hoolitsemisel ja põllumajandusalases tegevuses võib olla väike, siis usume, et koos lastega õpivad nad palju uut. Selle läbi areneb ka nende loovus.   

Aga ikkagi, miks me seda teeme?

Projekti peamised eesmärgid on:1. Oskuste ja teadmiste kogumine meie õpetajatele ja lastele põllumajandustegevuse kohta.2. Mõistmaks põllumajanduse põhiolemust, jälgida elutsüklit. 3. Arendada lastes armastust loomade vastu.4. Tõsta lastes ökoloogilist teadlikkust läbi nelja elemendi.6. Rikastada õpetajate haridustegevusi läbi koostöö teiste kolleegidega erinevatest lasteaedadest.

seemned

Pilt illustratiivne

Kuidas me seda teeme?

Kõikide projekti eesmärkide elluviimiseks kasutame töötoa vormi. Järgneva kahe aasta jooksul toimub neli projektikohtumist ning hulgalisi Skype kohtumisi. Tänapäeva tehnikaajastul on palju viise materjalide ja kogemuste vahetamiseks. Esimene projektipartnerite kohtumine toimub novembris 2017 Eestis, Võsukese Lasteaias.

Mida me siis täpsemalt teeme?

Projektis seatud eesmärkide saavutamiseks oleme valinud 4 põhiteemat, milleks me töötame välja neli töötuba/projektikohtumist:

  1. Looduse 4 elementi – maa, päike, vesi ja õhk
  2. Lilled ja putukad, kes lilli tolmendavad.
  3. Meie õnnelikud taluloomad
  4. Õppida, kasvatada, saaki koristada ja süüa.
little farmer2

Igal teemal on oma eesmärgid:

1.1. Aidata lastel luua ökoloogilist teadlikkust neljast elemendist: Õhk, Maa, Vesi, Valgus

1.2. Et varustada lapsi teadmiste ja oskustega nelja elemendi ülesannetest

1.3. Laste loovuse stimuleerimine nelja elemendiga seotud ülesannetes, jälgides ja uurides.

1.4. Parandada laste inglise keele sõnavara “4 elementidel”

2.1. Varustada lapsi, õpetajaid teadmistega ja oskustega lilli ja viljapuid tolmendavate putukate kohta.

2.2. Innustada lapsi uurima seemnete ja lillede kohta tegevuse kaudu.

2.3. Aidata lapsi tolmendamise protsessiga tutvuda, kasutades lihtsaid ja naljakaid ülesandeid.

2.4. Tutvustada lastele inglise keelset sõnavara läbi tegevuste ja laulude lillede ja putukate kohta.

3.1. Luua võimalused tutvustada lastele põllumajandusloomi ja lehmade, lammaste, kitsede, sigade ja kanade elu farmis.

3.2. Aidata lastele läbi tegevuste mõista põllumajandusloomade tähtsust inimestele.

3.3. Parandada laste inglise keele sõnavara farmiloomade osas.

4.1. Luua lastele ülesandeid farmielu jälgimiseks.

4.2. Aidata lastel värske mahetoiduga tutvuda, et arendada tervislikke toitumisharjumusi.

 

Projekti veebilehekülg asub siin

Projektist rohkem: Võsukese LA, 55560197, Aivi Virma

15.11.2017

 

 


 

Loppeti kuulutus

STARDIS KOHTUME!


 

100 teraviljapeenart

Eesti 100 aasta juubeli tähistamise raames kutsusid Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja agronoom Heino Laiapea Eesti talusid, koole ja lasteaedu ning teisi huvilisi külvama üle riigi sada teraviljapeenart.

Ideest võtsid kohe kinni Võsukese lasteaia suured ja väiksed Toomevõsud. Külvata tuli kaheksa erinevat Eestis kasvatatud ja aretatud teravilja sorti: oder „Maali” ja „Anni”, kaer „Kalle”, suvinisu „Voore” ja „Hiie”, põldhernes  „Kirke” ja „Mehis” ning põlduba „Jõgeva”. Kui järgi mõtlema hakkata, siis tõesti ei tee paljud suured ja väiksed odral, nisul ja rukkil vahet ning väikeste  teraviljapeenarde rajamine lasteaeda on pisikestele lastele hea õppematerjal.

Peenraid tuli rajada täitsa algusest. Õnneks on lasteaia õueala piisavalt suur, et saab kasvatada erinevaid põllu ja aia kultuure. Alustada tuli muru eemaldamisest ja peenarde rajamisest, kus appi tuli meie Võsukese tubli majaperemees  Viktor. Kaasa on aidanud suured võsud, näpud said mullaseks ka väikestel võsudel ning appi tulid talgude raames ka väikeste võsude vanemad.  Lähtudes Eesti 100 sünnipäevast sai peenarde kujundamisel kasutatud ka seda sümboolikat. Peenarde ääristes on kasutatud ka oma loodusliku kodumaist materjali – paju vitsa, et veelgi rõhutada, mida kõike see maa meile pakub ja kuidas me kõike saame ise ära kasutada.

13 2

Kevad venis küll pikaks, aga lõpuks said peenrad valmis, vili sai külvatud ja nüüd ongi jäänud oodata sügist, seda lõikuskuud, kui saame hakkata oma väikeste kätega kasvataud töövilju lõikama. Seniks, kuni vili kasvab ja kuldseks muutub, saavad ka kohalikud vallaealnikud uudistada meie erinevaid kultuure Võsukese lasteaia hoovis.

4 5 6 7 8


 

Võsukese vahval perel on olnud suurepärane võimalus osaleda rahvusvahelises keskkonnateadlikkuse kujundamise/tõstmise projektis „Nordplus“. Leedukate eestvedamisel kogesid lapsed ja jagasid õpetajad omavahel kogemusi/elamusi ning projekti erinevate ülesannete läbiviimise lahendusi Leedust, Lätist, Taanist, Islandilt ja Eestist – meie oma Võsukesest.

Projekti logoProjekti logo

Projekti eesmärgiks oligi tõsta laste teadlikkust ning hoolivust meid ümbritseva looduse suhtes – sellest tulenesid ka põnevad projekti ülesanded nt „Minu maailm sõltub minust“, „Naeratus maale“, „Kaunitar ja koletis“, „Tere tulemast, kevadlinnud!“, „Autovaba päev“ jne. Kõigis ülesannetes said lapsed läbi õuesõppe kogemuse ja kogemise teada neljale aastaajale omaseid loodusteadmisi. Näiteks kevadised taimede tärkamised (rohepeenarde külvamine, hoolitsemine ning taimede sirgumise jälgimine) ning lindude pesitsemine (pesakastide valmistamine naelte ja haamritega ning Tammikusse puudele kinnitamine, pesakasti elanike jälgimine), kulupõletamise mõju putukatele ja väikeloomadele (putukate, loomade ja nende elu/olu tundmaõppimine terviseradadel). Looduse ilu märkamine ning inimese mõju täheldamine (loodusest kaunima ja koledaima leidmine ning fotole jäädvustamine).

FotoJet Collage1

Projekti jooksul said lapsed teadmisi ja kogemusi ka õhusaastest (erinevatest paikadest kogutud lumesulavete puhtuse võrdlemine), vee puhtusest ja puhta vee olulisusest (veemängud, vee säästmise vajalikkus), prügisorteerimisest ning prügi märkamisest ja õigesse kohta panemisest (heakorratööd Tammikus, kogutud prügi sorteerimine)….

IWL5

Läbi pooleteise aasta väldanud projekt on tublisti tõstnud laste teadlikkust meid ümbritseva looduse suhtes, on õpetanud lapsi loodust märkama ning ümbritsevast hoolima, tundma ja arvestama.

Õpetajatele pakkus aga projekt suurepärast võimalust siduda laste igapäevased tegemised piisa keskkonnateadlikkusega ning seeläbi märgata laste järjest täienevaid teadmisi loodust säästvast eluviisist ning soovist üha enam õues toimetada.

18403323_10155349375656602_2740862982846782563_n

Nordplus`i projekti lõpuks on heameel täheldada, kuidas pooleteise aasta jooksul on avardunud laste silmaring ning mõttemaailm loodust säästva eluviisi osas. Kuidas õpetajad on kogenud eduelamust nähes tagasisidena rõõmu ja avatamislusti laste tegemistes. Kogemusi rikastas ka kindlasti koostööpartnerite omavaheline tegevuskogemuste jagamine ning tutvumiskülastused erinevatesse täiesti eriilmelistesse lasteaedadesse.

Kevad 2017

 


 

VÕSULAAT

Võsuke korraldab Rae valla rahvale laada 1.juunil kell 16.30 Võsukese Lasteaia territooriumil.

KUULGE, KUULGE – TULGE KÕIK VÕSULAADALE!

 

VÕSULAAT ON VÕLULAAT,

Soosib meid ka ilmataat.

 

Lettidel on igat kraami,

Koju viid sa hea saagi.

 

Müüme istikuid ja taimi,

Seekord kahjuks pole laimi.

 

Raamatuid ja mänguasju,

Millestki ei ole kahju.

 

Kohvikus saab kohvi, teed,

Kooki, millel peal on kreem.

 

Laadalt palju tulu saame,

ratastele kodud loome.

 

Peetrist, Jürist või ka mujalt rahvale,

Laadamelu jagub kõigile.

 

Oodatud on kõik see mees,

Ise tead – kes ees, see mees!

 

 

 

Laada raames toimub ka perespordisarja Jüriloppeti kolme etapi läbinud noorte sportlaste tunnustamine.


 

KOHTUME STARDIS!

kuulutus3

 


 

Võsukese Lasteaia Pajuvõsude rühm katsetas esimest korda arendavat mängu Aga mina? Lapsed koos õpetaja ja lapsevanematega veetsid toreda õhtupooliku. Mängu kinkis lasteaiale lapsevanem Harles Paesüld!

IMG_0386 IMG_0387 IMG_0388 IMG_0403 IMG_0405

Suur tänu Mirteli isale!


 

Võsukese Lasteaia sünnipäev on käes!

Scan_20170127_144125

30.01.2017


 

Suusamaratonil kohtume!

kuulutus2


 

Jõuluaeg Võsukese Lasteaias on alanud!

Võsukese Lasteaias sai avatud jõulu-hooaeg. Kõiki lapsi, lapsevanemaid ja õpetajaid ootasid hommikul majja sisenedes piparkoogid ja soovide kuusk. Iga pere kirjutas oma soovi paberile ja kinnitas kuusele. 

Esimese advendi puhul,

ja see ei ole mitte juhus,

avatud sai jõuluaed,

üles seatud postkastid ja aed.

 

img_20161128_071321

Kuusk sai kaetud jõulusoovidega,

soove sai valitud suure hoolega. 

 

 img_1757

Barbidega ennast ei vaeva,

perele vaid tahaks aega.

img_1755

Ülimaitsvad piparkoogid, 

 maagilised jõulusoovid,

kõik see tasus igati vaeva,

et soovida KAUNIST JÕULUAEGA!

img_20161128_093459

 


 

Jüriloppet käivitus taas!

Juba teist aastat toimub Jüris Võsukese Lasteaias kogu perele mõeldud spordisari Jüriloppet. Traditsiooniliselt sügise üritusena toimus Duatlon – 700 m rattasõitu ja 200 m jooksu – 8. oktoobril. Hoolimata mitte kõige soosivamast ilmast oli sel aastal väikeseid sportlasi tuntavalt rohkem, oma pered tõid starti 260 „väledat välku“.

1-46391-4646

img_21491-4670

Finišis võttis väikseid ja tublisid sportlasi vastu Tanel Padar, kes andis laste diplomitele autogrammi ja jäädvustus aktiivsematega ka pildile. 

1-46841-4675

Peale sportimist ootas väikseid sportlasi ja nende toetustiime soe jook, maitsev supp ja õues küpsetatud pannkoogid moosiga.

1-4787 1-47911-4813

 

 

 

 

 

 

 

 

Ürituse algataja on Võsukese lasteaed, aga oma õla panid alla mitmed firmad Rae vallast ja Tallinnast ning ka Rae vallavalitsus.  Eriliselt tahaks tänada Tanel Padarit inspireerimise eest ning firmat Okka väikestele sportlastele vahvate medalite valmistamise eest.

1-4608diplom12016

 

 


 

Sügise sünnipäeval avas Võsukese hoovil oma uksed Pajuvõsude putukahotell

 

Put-put putukad,

mut-mut mutukad,

olge tervitatud kõik!

Lap-lap lapsed,

tulge kaema kiirelt kõik!

 

Võsukese hoovialale kerkis Pajuvõsude ühisel nõul ja jõul ülivinge hotell just Teile. Sisse seatud on kuus eksklusiivset korrust täis luksust, kvaliteeti ja silmailu… Kõik materjalid on läbinud Pajuvõsupere hoolika kvaliteedikontrolli ning seatud paika kaunil sügisõhtul koos väikeste ja suurte Pajudega, arvestades otse loomulikult iga hotellikülastaja soove ja unelmaid.

ph3

Tulge külla, sõbrad head,

teid me ootame.

Kõiki teid pea kohata,

siin me varsti loodame.

 

20160922_171355 20160922_171940 20160922_174845ph2

Kohtumiseni Putukatehotellis,

Pajuvõsude pere


VIIMAKS ON NAD KOHAL!

Võsukese lasteaia velotaksod on juba mõned nädalad väikeseid võsukesi ringi vedanud. Vankerrattad, mida hellitlevalt Võsukese velotaksodeks hüüame, on laste ja õpetajate seas väga popid. Kogu projekt sai võimalikuks tänu lastevanemate abile. Kahel heategevusüritusel koguti suurem osa vankerrataste maksumusest.

dsc_1081 dsc_1082 dsc_1086 dsc_1088 dsc_1090

SUUR TÄNU TEILE, KALLID LAPSEVANEMD!


KOHTUME 8. OKTOOBERIL STARDIS!

kuulutus


 

Võsukese Lasteaia pere suurenes

Berta ja Bruno vanemateks said,

üllatas see neid ja kahtlemata ka meid.

ükskord ju Bruno Bertal külas käis,

miks ka mitte, Berta on ilus jänkuneid!

Berta ja Bruno tiim ühe korraga,

võsukeste pere üheksa võrra suurendas.

Värsked jänkupoegade vanemad,

juba mitu ööd ja päeva

jänkuvanemaks olemist harjutavad,

ja näevad sellega usinasti vaeva.

Nüüd on jänkulastele,

vaja nime igale.

Suure konkursi jaoks,

oma nimevariant lagedale lao.

 

jänkupojad

PALJU ÕNNE B&B-LE NING KÕIKIDELE SUURTELE JA VÄIKESTELE VÕSUKESTELE!


Võsukese võlulaat

Lastekaitsepäeval, 1. juunil, toimus Võsukese Lasteaia hoovis võsulaat. Võsulaat oli ellu äratatud heategevuslikul eesmärgil. Laada tulud läksid Võsukese oma vankerratta fondi. Kaubeldi nii taimede kui ka küpsetistega. Samuti olid väga populaarsed vitamiinikomplektid juurviljadest ja puuviljadest. Ning loomulikult ei puudunud laadalt ka üks korralik õnneloos. Või kaks. Laadale olid oodatud kõik Rae valla elanikud. Laat ei oleks saanud toimuma ilma väikeste võsude toredate lapsevanemate. Suur tänu neile!

1-2454             1-2486

Võsulaat läks sujuvalt üle perespordisarja “Jüriloppet” võitjate autasustamise tseremooniaks. Karika ja diplomi said need lapsed, kes osalesid sarja kõikidel etappidel (Duatlon, suusamaraton, orienteerumine). Selliseid tublisid lapsi oli ligi 100. Kokku osales kõigil kolmel sarjal ligi 400 last. Kogu sarja organiseerimisele aitas kaasa Rae vald ning panid õla alla ka mitmed ettevõtted Rae vallast ja kaugemalt.

Untitled               1-2377

Nii mõnegi suure ja väikese võsukese jaoks oli ürituse tähtsündmuseks üllatusesineja Ott Leppland, kes õdusas õhkkonnas laadalisi ja Jüriloppeti võitjaid meelelahutas.

1-2616 1-2605

3. juuni 2016

 

 

 


 

Võsukese Lasteaia lõpetasid kolm esimest last Emma, Rauno ja Mirell

DSC_0684

PIHLAD SUUREKS ON KASVANUD PIHLAPUUL
NEIL SÄRA ON SILMIS JA NAERATUS SUUL
PALJU MÄNGE ON MÄNGITUD ÜHESKOOS
SÕPRADEKS TERVE VÕSUKESE HOOV

VÄRSKES ÕHUS SAI LÕPUTULT RALLIDA
SUUSATADA JA VOLBRI-TRALLIDA
SÜÜA PUTRU JA PALLI TAGUDA
KLOTSIDEST TORNE LADUDA

ÕPETAJALT SAI HARVA KA SUGEDA
SEEJÄREL SÜLLE TAL PUGEDA
NUTTA JA NAERDA KOOS TEMAGA
NAGU OMA TEISE EMAGA

NÜÜD SELGED ON NUMBRID JA ARVUD ON REAS
JA LÕPUTUNA TUNDUNUD TÄHESTIK PEAS
KÕIGIL PUNASED PÕSED JA RÕÕMUS ON MEEL
KOLMEL VÕSUKESEL ON ALGAMAS KOOLITEE

/lapsevanem/

DSC_0709

 


Talgud Võsukese Lasteaias 16. mai 2016

Suured ja väiksed võsud tänavad kõiki tublisid lapsevanemaid, kes aitasid talgute korras tassida liiva, värvida õuemööblit, rehitseda, istutada, joonida maha liikluskorraldusmärke ja suppi süüa!

Siit väike meenutus 🙂

IMG_4782 IMG_4783 IMG_4784 IMG_4785 IMG_4786 IMG_4787 IMG_4788


 

VÕSUKESE LASTEAIA VOLBRITRALL

DSC_0624

Päeva alustati “võlupudru” söömisega õues.

DSC_0613

DSC_0608

Päev jätkus “ussikommide” meisterdamisega

DSC_0623

DSC_0620

Eheduse huvides sõid õpetajad “elukaid”

DSC_0616

Päeva nautisid nii lapsed kui ka õpetajad.

HEAD VOLBRIT!


 

LAPSEVANEMATE KOOSOLEK

toimub 16. mail kell 17.00 kuni 17.30

TALGUD

toimuvad 16. mail peale lastevanemate koosolekut 17.30


 

KALLIS EMME!

OOTAN SIND PEOLE MINU LASTEAEDA

3. mail järgmistel kellaaegadel:

9.00 Sirelivõsud

9.30 Kuusevõsud

10.00 Lepavõsud

15.30 Vahtravõsud

16.00 Pärnavõsud

16.30 Männivõsud

10. mail järgmistel kellaaegadel:

9.00 Tammevõsud

9.30 Toomevõsud

10.00 Pajuvõsud

15.30 Kastanivõsud

16.00 Kasevõsud

16.30 Pihlavõsud 

 


laadale


20160408_105938 20160408_105945 20160408_105954 20160408_110003

 

BRUNO JA BERTA ESIMENE KEVADINE MURULKÄIK

08.04.2016

 


22. märtsil toimus Lagedi koolis Rae valla haridustöötajate ettevõtlikkuse konverents „ Klikkiv põlvkond – võimalus või nuhtlus?“, kus kuulutati välja Rae valla kõige ettevõtlikumad. Tunnustati mitmeid tublisid tegijaid ning teiste seas anti eripreemia ettevõtliku teo eest Margery Lilienthalile ja Võsukese lasteaiale perespordisarja Jüriloppet korraldamise eest.

Scan_20160328_103603

Jüriloppet on kolmest võistlusest koosnev koguperesari, mis on mõeldud kõikidele Rae valla lastega peredele. Tänaseks on toimunud ratta+jooksumaraton, suusamaraton ning aprilli lõpus on tulemas orienteerumise võistlus. Kõik on oodatud!

24. märts 2016


 Võsukese Lasteaed kutsub taas osalema….

orienteerumine

Varsti kohtume! 


 

 

Võsukese majas lapsed vahvad on,

vahvatel lastel vanemad toredad on.

Sanderi ja Silveri isa on eriti äge,

Sest kasutab oma superväge.

Lasteaiale suure kingituse tegi,

Toredaid mänguasju sai terve mägi.

Kuused, kastanid, kõik teised võsud

Tänada soovivad – mängimises on nüüd võlu!

kingitud mänguasjad

03.03.2016


 

KUTSE SÜNNIPÄEVAPEOLE

Sünnipäevakutse


 

Võsukese Lasteaed kutsub osalema….

Suusamarton 2016


 

Võsukese Lasteaed puhkab 1. juuli kuni 31. juuli 2016. a.

7. jaanuar 2016. a.


LASTE ÕUES VIIBIMINE TALVISEL AJAL!

Tervisekaitsenõuded koolieelses lasteasutuses tervise edendamisele ja päevakavale (https://www.riigiteataja.ee/akt/13360326)

 
Madalama kui miinus 20C tegelikult toimiva välisõhu temperatuuri ja madalama kui miinus 15C välisõhu temperatuuri korral ei viida lapsi õue või lühendatakse õues viibimise aega 20 minutini. Tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri hinnatakse Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi veebilehel www.emhi.ee avaldatud igapäevaste ilmavaatluste andmete alusel.

Ilma saate kontrollida, kui olete http://www.emhi.ee lehele sisestanud Jüri ja vaadanud kellaja järgi, mida seal täpselt näitab.

Vahvaid lumiseid elamusi!

6. jaanuar 2016. a.


 

ILMUS VÕSUKESE LASTEAIA UUDISKIRJA JÄRGMINE NUMBER (NR 2). Lugemiseks pakume mitmeid kasulikke teemasid.

Võsukese uudiskiri nr 2


 

Võsukese Lasteaed on advendiks valmis.

Advent


 

25. novembril kolisid Võsukese Lasteaia filiaali sisse uued elanikud – jänkud Berta ja Bruno.

25

Jänkula avati piduliku lindiläbilõikamisega.

 

28

Pidulistele pakuti porganikooki.

 

32

Porgandi said ka jänkud.

38

Jänkudele villa ehitasid Meelis, Maario ja Sven Puumarketist.

39

Bruno

 

Võsukese staarjänkud on ka meedias kajastust leidnud.  Artiklit saab lugeda siit


 

Kadripäev Võsukeses

DSC_0211

Võsukese Kadrid külastasid juhtkonna kabinetti ning tõid sinna meesteõnne, pereõnne, preemiaõnne ja head tervist. Suur tänu, kaunid Kadrid!

 DSC_0216


 

 Puumarket aitas teostada lasteaia unistust võtta lasteaia õuele elama jänkupaar. Tublid mehed Puumarketist aitasid jänkudele ehitada kauni kodu. 

Lastel suur unistus –
lemmiklooma vaimustus.
Kodus pole koera, kassi,
Vahel kärbes poeb vaid tassi.
 
Kärbes pole lemmikloom,
Mitte nagu jänkunoor,
Kellest palju oleks rõõmu,
Ja kes kardinal ei kõõluks.
 
Jänes vajab vaid üht kodu,
Millel pole isegi rõdu.
Lihtne, soe ja tugev maja,
Natuke puitu vaja.
 
Maario, Sven ja Meelis,
Kiirelt nagu tuulekeeris,
Jänkumaja valmis tegid,
Laste näole naeru panid.
 
Jänkupere kodu sai,
Maja uhke, suur ja lai.
Kõikidele silma jääb,
Sest villa moodi välja näeb.
 
Kallid onu Meelis, onu Maario ja onu Sven Puumarketist,
Suur – suur aitäh teile!
Suured ja väiksed võsud Võsukese Lasteaiast

kutse

 

 

Võsukese lasteaia teisel korrusel alustas tööd kaasaegselt sisustatud Kaisuloomade Haigla.

KH1

Arstiteadust praktiseerivad väikesed Võsukesed omavad kõiki vajalikke vahendeid, et teostada oma patsientidele tervisekontrolli, siduda põlvi ja küünarnukke, kraadida ning pakkuda erilise hoole ja tähelepanelikkusega pikemaajalist järelravi. 

Üleskutse lapsevanematele: kui Teil on kodus Kaisukaid, kes vajavad “ravi” või otsivad uusi seiklusi ning keda kodus ehk nii väga enam taga ei igatseta, siis nüüd on meil neile üks vahva väljakutse – tooge nad meie pühendunud doktorite hoole ja järelvalve alla. Tänutäheks patsientide eest, kostitame Teid magusa kompvekiga 🙂

Olge terved, Võsukese Kaisuloomade Haigla


 

Jüriloppet 11.10.2015

Sport on äge, tervise ta annab.

Hinge toob väge, terve elu kannab.

2015-10-11 14.52.24

Pühapäeval, 11. oktoobril toimus spordipidu Jüris, Võsukese Lasteaias. Kõik Rae valla lasteaga pered olid oodatud duatlonile. Duatlon kandis uhket ja auväärset nime – Jüriloppet. Uhkust tundsid ka kõik need suuremad ja väiksemad mudilased, kes määratud 700 meetrit rattaga ja 200 meetrit kondimootoriga läbisid. Starti tuli ligi 200 väikest sportlast vanuses kuni 10 eluaastat. Kõige väiksemaid sportlasi saatsid emmedest-issidest koosnevad saatemeeskonnad. Kuna ülesanne ei olnud kerge ei sportlasetele ega saatjatele, siis kosutuseks pakuti kõigile suppi ja pannkooke, mida õues pannil küpsetati. Kõik lapsed said kaasa kaunilt kujundatud diplomi ja kaela medali, paljudele oli see elu esimene medal. Loomulikult tõi palju rõõmu batuudil möllamine, kõigile jagatud õhupallid ning mänguväljaku atraktsioonid. Lusti ja sportlikku õhinat jagus ka kõige väiksemate laste nägudele.

2015-10-11 14.41.52 - Copy2015-10-11 15.07.42

Ürituse korraldas Võsukese Lasteaia naiskond, oma õla pani alla vallavalitsus ning mitmed suurfirmad Rae vallast ja mujalt ning ürituse õnnestumisse panustas ka ilmataat. Paljud lapsevanemad ja koolilapsed olid samuti abiks.

Suur tänu kõikidele, kes jõu, nõu või ajaga appi tulid!

Duatlonile tuleb järg. Jüriloppeti järgmine etapp on suusamaraton 2. veebruaril 2016. Püsige sportlikul lainel!

2015-10-11 14.31.28


 

Võsukese Lasteaed otsib oma meeskonda:

muusikaõpetajat – tööle asumine novembris;

logopeedi – tööle asumine niipea kui võimalik.

Täiendavad küsimused ja/või CV esitada hiljemalt 1. oktoobriks 2015  aivi@v6suke.edu.ee, 55 560 197


 

 

Meie õpetaja Kristina Janno on esitatud Rae valla Õpetaja 2015 kandidaadiks! 

Vaata siit, milline lahe õpetaja Kristina on  🙂 

 


 

MEIL VÕSUKESE LASTEAIAS ON NÜÜD OMA UUDISKIRI. SEL KORRAL SAAVAD EMAD-ISAD LUGEDA SOOVITUSI MINU LASTEAIAGA HARJUTAMISE KOHTA.

Võsukese uudiskiri


 

MINA LÄHEN, TULE SINA KA! VÕTA KAASA ÕDE, VEND, NAABRITÜDRUKUD- JA POISID. JÜRILOPPETIL KOHTUME! 🙂

Jüriloppet 


 Seinamaal3

Võsukese Lasteaia trepihall sai enne suvepuhkust vahva seinamaali. Selle taotluslikult lastepärase joonistuse autorid ja töö teostajad on noored kunstitudengid Laura Herma ja Iida Kaisa Urm. 


 

Võsukese Lasteaed ootab taas omas väikeseid võsukesi 3. augustil. 

🙂

 


 

Üleskutse lastevanematele

Talgud1


25. veebruaril tähistas lasteaiapere Eesti Vabariigi sünnipäeva. See pidu oli meie väikestele päris esimene ning nad olid väga tublid.  🙂 

                                             Esimene pidu


 Võsukese Lasteaed on suvepuhkusel  01.07 – 31.07.2015.


 Jüris avati 2. veebruaril uus lasteaed

Jüri südames on võrsunud uus võsuke,

12 punga ärkab elule.

Avab uksed lasteaed Võsuke.

 

 Võsukese Lasteaia lastevanemate üldkoosolek
toimub 19. jaanuaril 2015 kell 16.00 Võsukese Lasteaia saalis. 

 

 Võsukese Lasteaia valmimine

Võsukese Lasteaia ehitus on käimas plaanipäraselt. Endiselt jätkub lasteaiarühmade komplekteerimine.Täiendav informatsioon juba jaanuaris.

IMG_3352


 

Võsukese Lasteaia komplekteerimine

Võsukese Lasteaia komplekteerimine toimub Rae Vallavalitsuse 26. august 2014 korralduse nr 1136 Lasteaiarühmade komplekteerimine alusel. Koha saavate laste vanematega võetakse ühendust avaldusel esitatud kontaktide kaudu.


Aprillis algas Võsukese Lasteaia ehitus

Üheksas lasteaed Rae vallas on Jürisse ehitatav Võsukese Lasteaed, kuhu rajatakse 240 kohta. Tegemist saab olema suuruselt teise lasteaiaga vallas Peetri 360 – kohalise lasteaia järel ning uksed avab see järgmise aasta alguses.
Võsukese Lasteaia asukoht on Jüris Laste ja Võsa tänava nurgal. Lasteaiale leiti nimi nimekonkursi abil juba enne kui kopp maasse löödi.
Rae vallas on hetkel seitse töötavat lasteaeda, kuid sügisel on valmimas kaheksas lasteaed, milleks on 180 – kohaline Aruheina Lasteaed.


Võsukese lasteaia juhataja: “Kõige olulisemal kohal saab olema mäng ning laste isetegemised.”

Alates augusti algusest töötab veel ehitusjärgus oleva Võsukese lasteaia juhatajana Margery Lillenthal, kes on juhtinud nii Viimsi munitsipaallasteaedasid kui Keila Rukkilille lasteaeda ning kes lubab Võsukese lasteaias käivituva uue süsteemi kaudu parandada veelgi alushariduse kvaliteeti.

Margery, asusite augustis tööle Võsukese Lasteaia direktorina, aga kabinetti Teil ei ole? Kuidas näeb välja ehitatava hoone lasteaia direktori töine argipäev?

Maja juba on ja kabinetki on olemas, lihtsalt töötada seal ei saa:) Küll, aga on soe pesa olemas vallamajas. Maja on täis lahkeid inimesi, kes oma kabinetti minuga heameelega jagavad.
Töine päev koosneb hetkel ehitukoosolekutest lasteaiamajas, hangete väljatöötamisest ( mööbel, õueala jm sisustus), vestlustest tulevaste töötajatega, kohe – kohe algab juba ka komplekteerimine seega kohe algab ka töö juba laste ja lastevanematega.

Tõeliselt vahva on olla lasteaiasünnile lähedal juba maja ehitamise hetkest, see annab võimaluse viia sisse muudatusi vastavalt lasteaia tulevastele väärtustele ( õueala planeering, ateljee- miniköök jne)

Olete Viimsis käivitanud Euroopas juba levinud, kuid Eestis veel vähetuntud uue süsteemi järgi töötava lasteaia, kus kahe õpetaja asemel on rühmas üks õpetaja ning ühe abilise asemel kaks abilist. Sama süsteemi järgi hakkab tööle ka järgmise aasta algusest Võsukese lasteaed. Mis on põhiline erinevus lasteaia argipäevas lapse ja lapsevanema jaoks?

Põhiline erinevus on see, et iga päev tegeleb lastega üks ja sama meeskond. Kella 10-st kuni14-ni on koos lastega kolm täiskasvanut ning õhtul kuni 17-ni on kaks inimest, mis tagab laste sujuva õuemineku ka õhtusel ajal.

Milline saab olema Võsukese Lasteaiast lapsele kaasa antav n – ö väärtuste pakett?
Hetkel saan rääkida vaid oma nägemusest, oma meeskonna nägemusest saame rääkida juba 2015 aasta alguses. Eelkõige kujundab kaasa antava väärtuste paketi ikka meeskond, kes majas tööle hakkab. Kindel on see, et me hakkame väärtustame õues õpet, seda juba lähtuvat lasteaia asukohast- tammepark, terviserajad, kooli staadion, ujula jne. Lisaks võtame kasutusele sotsiaalsete oskuste programmi ning väärtuskasvatusprogrammi” Tarkuste hoidis”. Kõige olulisemal kohal saab olema mäng ning laste ise tegemised.

Kui keeruline on leida personali lasteaeda?
Hetkel käib meeskonna komplekteerimine ja toimuvad jooksvalt vestlused. Meeskonna komplekteerimise, eelkõige spetsialistide osas teeb keeruliseks olukord, kus uus maja avatakse õppeaasta keskel. Aga personali leidmine pole võimatu.
Kuidas Teile meeldib Rae vald, kus erinevalt Viimsist merd ei ole?
Rae vald on kiirelt arenev omavalitsus ja minu kui lasteaiajuhi jaoks on väga oluline, et toimuks areng. Lisaks on meie lasteaia ümber fantastilised võimalused väärtustada õuesolemist, väljas liikumist.
Meri on lasteaialaste jaoks vähem oluline kui terviserajad, tammepark jne. – seega saan hakkama. Ning kuna terve minu pere purjetab, siis saan purjetades merelähedust piisavalt tunda.

Kuulda on, et olete spetsialiseerunud juba pikka aega alusharidusele, juhtinud nii Viimsi lasteaedasid, Keila Rukkilille lasteaeda ja Teil endal on eralasteaed. Mis on Eesti alusharidussüsteemis hästi ja mis vajaks kohendamist?

Eesti alusharidussüsteemis on enamustes laseaedades heal ja väga heal tasemel ruumilis-materiaalne keskkond- meil on palju uusi kaasaegseid lasteaedu. Küll on puudu paljudes meie lasteaedades võimalused lisategevusteks, nagu vee- ja liivamänguruum, laste köök, poiste töötuba.
Eesti pedagoogid on panustavad väga palju alusharidusse ning teevad üldjuhul kogu hingega oma tööd lasteaias. Meie suur pluss on, et meil on eraldi liikumis- ja muusikaõpetajad ning erinevad erispetsialistid ( logopeed, eripedagoog, psühholoog jne). Enamus pedagooge oskab tegevusi hästi lõimida ning oskab läbi mängu lapsi õpetada. Meil väärtustatakse mängu ja see on kõige suurem väärtus!
Eesti pedagoogid võiksid julgemalt osaleda rahvusvahelistes projektides ning osa võtta rahvusvahelistest koolitustest. Euroopas ringi liikumine avardab meie silmaringi ja pakub palju uusi ja häid ideid, millest saavad juba areneda juba omakorda uued ideed.

Uue lasteaia süsteemi suurimad plussid:
• nii õppekäikudel kui ka tegevustes korraga 3 täiskasvanut
• lastel kogu aeg oma “lemmik” – õpetaja või assistent tööl
• pedagoogiline juhtimine lihtsam (korraldused 1-le inimesele)
• õpetajad teavad täpselt, kus on lastega tehtud tööde järg
• õpetajad saavad planeerida oma aega ja tegevusi paremini
• saab pakkuda oma tööd armastavatele aktiivsetele õpetajatest pensionäridele jõukohasemat tööd assistentidena
• saab kasutada pedagoogilise keskeriharidusega õpetajaid assistentidena (kes ei soovi/ei saa/ei taha omandada kõrgharidust)
• saab pakkuda assistentidena tööd ka muu eluvaldkonna inimestele
Õpetajate enda välja toodud suurimad plussid:
• saan teha seda, mida planeerisin
• tean täpselt, kuhu kellega jõudsin
• oskan kõiki valdkondi ühtemoodi hästi
• oskan järjest enam planeerida
• mul on ühtlane tööaeg
• päev on lühike ja ma ei väsi ära
• mulle meeldib, et ma saan oma ülejäänud päeva igapäevaselt enda jaoks planeerida

Hariduse peaspetsialisti Marju Randlepa kommentaar

Alates 1. augustist töötab Võsukese Lasteaia juhina Margery Lilienthal. Oma pikaaegse kogumusega alushariduse vallas ja uuendusmeelse ellusuhtumisega on Margeryl uuele loodavale lasteaiale oma nägemus, mille elluviimiseks ta teisi innustavalt kaasa haarab. Väljakutse on suur – komplekteerida meeskond ja luua omanäoline lasteaed, mille nimel Margery praegu väga innukalt töötab. Margeryl on kõik omadused, mis on eelduseks edukaks lasteaia juhtimiseks. Ta on innustav, julge, teeb oma asja pühendunult, laia silmaringiga, innovaatiline ja kiire.