EESTI KOOLITOIDU LIIT

Eesti Koolitoidu Liidu missiooniks on suunata Eesti koolide ja lasteaedade kööke koostööle, mille läbi muutub koolitoidu temaatika üle Eesti läbipaistvaks ning laste toidulaud kvaliteetsemaks.

Eesmärgiks on edenda Eesti koolides ja lasteaedades kogu toitlustustegevuse kvaliteeti, olla toeks ning innustada kooliköökide personali ja kõikidele Eesti lastele peab koolitoit olema  Tervislik, Toitev, Täisväärtuslik (TTT) ning maitsev.

Eesti Koolitoidu Liit külastas lasteaeda 16.märtsil 2023 – tagasiside:

Külastasime meie liikme Aruheina Lasteaeia kööki, kus võttis vastu väga postiivne ja armas töökollektiiv. Me juhtusime parajasti külastama kööki, kui lasteaia õpilastele valmistati tomati-läätsesuppi.

Tore oli kuulda, kuidas lapsed valmistavad ise toitu ja samas ka meelsasti söövad värskeid köögivilju. Laste toiduteadlikkus algab lasteaiast, eriti eelkooli rühmas on see hästi oluline edasi anda, et laps teaks ka juba kooli tulles, millised toidud teda ootavad. Seda motivatsiooni ja tahet pakkuda lasteaia lastele parimat toitu oli kokkadest näha ja tunda. Köök oli projekteeritud hästi ja kõigega on arvestatud. Ja eriti meeldis, et köögis oli lausa kiirjahutuskapp.

Meil oli suur rõõm lasteaeda külastada. Täname siiralt Aruheina Lasteaeda ja kohalikku omavalitsust Rae valda, kes hindab kooliköökide töökeskkonna olulisust.

Aruheina Lasteaed liitus Eesti Koolitoidu Liiduga 14.10.2022.a.