Toiduringluskapp

Aruheina lasteaia eestvedamisel asub Rae vallas esimese toiduringluskapp (lasteaia ees), avamine toimus 25.aprillil 2024 💚
Lasteaed on küll toiduringluskapi paigaldamise idee algataja ja protsessi eestvedaja, kuid toiduringlus saab toimida vaid ühtehoidvas ja hoolivas kogukonnas. Kõige lihtsam viis juurutada keskkonnasäästlikku mõtteviisi ja kasvatada hoolivust ning kogukonnatunnet. Peamine eesmärk võimalikult vähe head ja – mis eriti oluline – pühendumisega valmistatud toitu ära visata. Väärtustada toitu ja meie lasteaia imeliste kokkade tööd, pakkuda toitu kodanikele, kes seda soovivad või vajavad. Toiduringluskapp on mõeldud kõigile, et vältida toidu raiskamist.
Õpetajad, assistendid koos lastega viivad toiduringluskappi lasteaias üle jäävat värsket toitu. Iga päev uus toit. Kui ei jää toitu üle, oleme rõõmsad ja edaspidiselt oleme rõõmsad ka siis, kui toitu jääb üle! Oluline on laste kaasatus, mis aitab suurendada lasteaialaste teadlikkust rohetehnoloogiast, ringmajandusest ja keskkonnahoiust.
Kappi tuleb igal esmaspäeval lasteaia nädala menüü, et teaks, mis toiduga parasjagu tegemist. Kuna toiduringluskapp on mõeldud kasutamiseks kõigile, siis loodame, et ka ümberkaudsed asutused ning kodanikud hakkavad üle jäävat toitu või toiduaineid tooma.
Julgustame ka teid Aruheina lasteaia lapsevanemad toidukappi kasutama. Hea võimalus pärast pikka tööpäeva lasteaiast järelejäänud puhast ja maitsvat toitu kaasa võtta. Kindlasti näitavad initsiatiivi ka lapsed. Kui teie peres jääb toitu üle, plaanite minna reisile või paariks päevaks puhkusele, siis hea võimalus toitu, jooke, aiasaadusi, kohe aeguvaid toiduaineid pakkuda teistele, mitte ära visata.
Kui mõni lapsevanem tunneb, et soovib kaasa lüüa tänuväärses koostöös, siis anna endast palun märku majandusjuhataja Küllile (majandusjuhataja@aruheina.edu.ee). Vabatahtlikud saavad kindlasti panustada Peetri toiduringluskapi edukasse toimimisse.
Toiduringluskapp toimib päikeseenergial, mis tagab muuhulgas jahutuse kapis – nii on võimalik seal toitu hoiustada sõltumata ilmastikutingimustest. Toiduringluskapi on välja töötanud kogukondlik algatus Roheline Vald (www.rohevald.ee).
Kappi toodud toiduainete infot on võimalik kõigil inimestel (grupiga liitujatel) postitada ja lugeda Facebook grupist „Peetri toiduringlus“.
Näitame koos lastele eeskuju!