Lasteaiast
TERE TULEMAST ARUHEINA LASTEAEDA!
Aruheina lasteaia maja avati Assaku Lasteaia filiaalina 03.11.2014. Alates 2022 aastast toimib Aruheina Lasteaed iseseisva lasteasutusena.
Aruheina Lasteaias on 9 rühma, mis on saanud nimed heinas toimetavate mutukate järgi. Meil on Kiired Kiilid, Vallatud Rohutirtsud, Põrisevad Põrnikad, Lustakad Liblikad, Väledad Sajajalgsed, Tegusad Mesilinnud, Usinad Sipelgad, Lipsutriinud ja Õnneämblikud.
Suminat ja tegutsemist jätkub terveks päevaks. Loodud turvalised ja loovad tingimused lapse igakülgseks ja loomulikuks arenguks. Mis peamine – meie arvame, et lasteaias peab kõigil lõbus olema!
Lastega töötavad oma tööd armastavad inimesed, kes on lastele ja peredele toeks sammude sammumisel Aruheinas. Igapäevatöös tegelevad rühmas lastega üks õpetaja ja kaks õpetaja assistenti. Lisaks muusikaõpetajad ja liikumisõpetajad ning logopeedid, eripedagoog, psühholoog vastavalt vajadusele. Õppekasvatusprotsessis rakendatakse projektõpet kui lapsest lähtuvat pedagoogikat, mille aluseks on lapse huvid ja vajadused. Lasteaias HEV koordinaator (kelleks meie eripedagoog), kes toetab ja vastutab kogu lasteaia tugisüsteemi eest.
OLEME AVASTAMIST, UNISTAMIST,
LOOVUST JA ÜKSTEISE HOIDMIST VÄÄRTUSTAV
ÕNNEPESA,
KUS SIRGUVAD INIMESED, KES JULGEVAD
PROOVIDA, KATSETADA JA USKUDA,
ET KÕIK SIIN ILMAS ONGI VÕIMALIK.
Lasteaed on arhitektuurselt moodne ja rõõmus, mille ruumid on valgusküllased ning avarad. Meil on suur saal, mis on jagatud kaheks osaks ning võimaldab luua suure ruumi lastega tegutsemiseks. Esimesel korrusel on 4 rühmaruumi, kabinetid logopeedidele ja eripedagoogile, köök, abiruumid, pesupesemise ruum, õpetajate tuba ja tunnetustuba ning loovustuba . Teisel korrusel asuvad 5 rühmaruumi, kabinetid õppealajuhatajale, psühholoogile ja direktorile, koridorist loomisel puhkekoridor, kus hubased vaikusepesad – tingimused mõtisklemiseks, raamatu uurimiseks ja lastele vaikseks mänguks. Nagu lapsedki, on ka meie rühmaruumid veidi ise loomuga. Meil on palju aknaid ja kui istuda vihmase ilmaga toas ning aknast välja vaadata, siis oleks justkui õues. Iga rühma kasutuses on mänguruum, magamisruum, riietus- ja tualettruum.
Lasteaia hoovialal ei ole kõrghaljastust, kuid loodud katusealused ning võimalused mitmekesiseks tegevuseks. Varustatud kaasaegsete ja lapsesõbralike mängu- ja ronimisvahenditega ning märgistatud liiklusrajaga. Meil on päris oma kasvuhoone, kus kasvatada head ja paremat ning talvel muutub hoopis talvevõlumaaks. Koostöös vanematega on lastele rajatud mängimiseks poriköögid ja rehvidest ronimisrajad. Igal rühmal on oma peenrakast, kus kasvavad maitsetaimed, lilled, porgandid, suvikõrvitsad, herned jpm tervislikku. Nende eest hoolitsemine, kastmine ja rohimine on lastele põnevaks väljakutseks. Hooviala toetab õuesõpet ja keskkonnakasvatust (Roheline kool).
Oleme arvamusel, et lasteaed peab olema laste nägu!
Lasteaial on oma lipp, logo ning laul.
Meie majas toimub kogu aeg midagi. Selleks, et end toimuvaga kursis hoida, jälgi meid Facebookis https://www.facebook.com/AruheinaLasteaed
Lasteaia eripära väljendub järgmistes tegevussuundades:
* Arendava ja toetava õpikeskkonna loomisel kasutatakse erinevaid metoodikaid ja kaasaegseid õppevahendeid. Iga rühm oma nägu;
* Õppe- ja kasvatustöö on korraldatud projektõppena;
* Väärtustatakse rohetehnoloogiat, ringmajandust, taaskasutust ja keskkonnahoidu;
* Lasteaia eestvedamisel lasteaia ees Rae valla esimene toiduringluskapp;
* Tunnustatud keskkonnamärgisega Roheline Lipp (Roheline kool);
* Rakendatakse:
„Hea Alguse“ ja aktiivõppe metoodikaelemente;
Õuesõppemetoodikat;
„Kiusamisest vaba lasteaed“ metoodikat“;
„Samm-sammult“ õppeprogrammi;
„Roheline Kool“ tegevusi;
* Mudilasnõukogu – laste kaasamine;
* Väikesed keskkonna inspektorid – laste kaasamine;
* Mondo maailmakool – juhendmaterjal “Amanda ja maailm”;
* Liiklusvankri projekt;
* ALPA Kids.